12 emocí s rouškou

23.03.2020

Přečtěte si post-primitivní návod, jak rozeznat základní emoce s rouškami, které si ilegálně šijeme po nocích... Jde to hodně blbě, ale jde to! 

Celý dny jsme teď zavření doma v karanténě (rozuměj v kleci) a ven můžeme vycházet pouze jako potulný gang odpadlíků, který se chystá na přepadení zadlužené České pošty.

Ale neměli bychom zapomínat, že pod těma rouškama násilníků a převaděčů se skrývají láskyplní hominidé s krásnými emocemi.

Fotogalerie rouškových emocí 

Abyste dokázali dobře rozeznávat jednotlivé emoce i přes ten kus hadru, připravil jsem pro vás fotogalerii 12 základních emocí podle amerického psychologa Paula Ekmana - a to přímo v roušce.

PS2: Předem se omlouvám za můj ksicht, ale jinej nebyl k dispozici...

Dost bylo řečí, pojďme na to!


1. Štěstí

Tak na tenhle stav zapomeňte. Prostě ho nikde neuvidíte. Všichni jsme v prd*li, takže stav štěstí je vzdálen asi jako nejbližší černá díra - V616 Monocerotis ze souhvězdí Jednorožce. To je asi 3 tisíce světelných let...

2. Neštěstí

Jooo, tak to už by šlo! Jak jsem psal výše: všichni jsme v hluboké černé díře, takže si tuhle emoci budeme užívat ještě dlouho a plnými doušky. Když vyjdete ven (na povolenou vycházku do práce), tak ji budete už pokládat za zcela standardní stav.

3. Překvapení

Tady není co řešit.... Tuhle emoci uvidíte každý ráno na všech ksichtech, protože každý ráno vláda přidá nové karantény, stavy nouze a nařízení, např. od zítřka budete smět chodit ven jen s nejoblíbenějším mončičákem!

4. Spokojenost

Tuhle emoci uvidíte u jedinýho člověka v Česku - Andreje Babiše. Místo, abysme my zavřeli jeho, on zavřel nás. Takže asi tak....

5. Strach

Předpokládám, že strach nemá vůbec nikdo. Ten byl pouze na začátku, když jsme koukali na tuhle horskou dráhu bez konce. Teď už s náma vozík pádí v klopených zatáčkách a všichni jen vřískáme, zvracíme a smiřujeme se s blízkým koncem...

6. Pocit jistoty

Vůbec se neodvažuji takhle tvářit - to byste mě asi ukamenovali! Radši sem srabácky dávám předchozí fotku strachu. Stejně ale emoce pocitu jistoty podle klasické Darwinovy teorie vymizí z lidských plání... takže: ČAU, LÁÁÁÁÁSKO!

7. Radost

Tak tohle si říká o přesdržku! Jestli takhle někdo vyleze, nenechte na něm niť suchou!

8. Smutek

Tahle emoce mi dělá radost. Vím, že nejsem jediný, kdo je v prd*li, a to mě hrozně uklidňuje. Prosím vás všechny - dělejme si navzájem radost a tvařme se všichni smutně!

9. Rozčilení

Jak řekl klasik: Rozčilovat se nemá smysl. Akorát se vyšťavujete a nemáte čas na pořádnou dávku smutku. Buďte tedy radši agoničtí, smutní, bez šťávy a bez cíle. To je mnohem lepší emoce.

10. Znechucení

Snažil jsem se tvářit fakt znechuceně, ale lépe mi to nešlo. Myslím, že znechucení čeká všechny hospodské, až po třech měsících karantény otevřou své ledničky a budou se tam prohánět zvířata třetí generace...

11. Zájem

No, tuhle emoci radši nechte stranou, protože budete vypadat jako idiot, viz fotka.

12. Nezájem

Mám pocit, že tuhle emoci mají teď úplně všichni. Kdykoliv jdu po ulici, nikdo se na mě radši nedívá a otáčí se úplně jinam, aby snad náhodou nevdechl moje breberky... Pro mě v současnosti nejsilnější emoce!


A to je všechno. Víc emocí nemám, ani s rouškou, ani bez roušky.

Tenhle zločineckej stav, kterej si vychutnávaj snad pouze moje děti, tady s náma ještě chvíli bude. Tak se z něho nepo... a nezapomeňte, že emoce z nás dělají to, čím jsme - orangutani za počítačem. ;-)Vyjádřete svůj názor na článek NEZBEDY!